Park Narodowy Bory Tucholskie

Wersja polska English version Deutsch
Biuletyn Informacji Publicznej
Fundusze Europejskie

Misja Natura – kolejny odcinek serialu na antenie TVP2

Od 10 lutego 2017r. na antenie telewizyjnej Dwójki możemy oglądać serial przyrodniczy „Misja Natura” zrealizowany przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych w ramach projektu „Misja Natura” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu Finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Projektowi patronuje Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie.

Serial „Misja Natura” to cykl 12-stu odcinków prezentujących w nietypowy sposób funkcjonowanie sieci Natura 2000 w Polsce i Europie oraz współpracę człowieka z naturą. Serial kieruje uwagę odbiorców na bardziej i mniej znane zakątki Polski, które odwiedzą Gosia (Małgorzata Kosik) i Romek (Romuald Mikusek) w celu wykonania określonych misji. W serialu pokazane zostaną cenne przyrodniczo miejsca z całej Polski: Dolina Baryczy, Dolina Noteci, Zalew Szczeciński, Dolina Bugu, Góry Stołowe, Góry Słonne i Podgórze Przemyskie, Puszcza Knyszyńska, murawy kserotermiczne Wyżyny Miechowskiej, Pieniny oraz Pustynia Błędowska i Poligon Orzysz.

Pierwszy odcinek serialu poświęcony był obszarowi Natura 2000 Kurze Grzędy. Kolejny odcinek pt. Zatoka Pucka i Półwysep Helski już 17 lutego (piątek) o godz. 6.30.

Więcej na stronie www.misjanatura.fwie.pl

/BG/