Park Narodowy Bory Tucholskie

Wersja polska English version Deutsch
Biuletyn Informacji Publicznej
Fundusze Europejskie

Zapraszamy na wykład o zimorodku

Park Narodowy „Bory Tucholskie” serdecznie zaprasza na kolejny wykład z cyklu Czwartkowe spotkania z przyrodą. Odbędzie się on 23 kwietnia br. o godz. 18.00 w siedzibie Parku w Charzykowach (ul. Długa 33). Tym razem będziemy mieli okazję posłuchać Pani Grażyny Jaszewskiej, która przedstawi wykład pt. Zimorodek – królewski rybak żyjący w slumsach. Wyniki badań populacji lęgowej zimorodka w Zaborskim Parku Krajobrazowym.

Jak zapewnia prelegentka, fascynujące wrażenia wzrokowe, zaparty dech w piersiach to tylko część emocji, które towarzyszą człowiekowi przy pierwszym spotkaniu z zimorodkiem – najbarwniejszym ptakiem Polski. Korzystając z uroków spływu kajakowego rzeką Brdą, Zbrzycą lub Chociną możemy stać się obserwatorami prawdziwego cudu natury. Przy odrobinie szczęścia i zachowaniu ciszy dostrzeżemy zimorodka siedzącego na gałęzi lub lecącego jak ,,turkusowa strzała” tuż nad powierzchnią wody. Duża jeziorność oraz dobrze rozwinięta sieć rzeczna sprawia, że teren Borów Tucholskich jest miejscem szczególnie przyjaznym dla tego niezwykle barwnego ptaka. Dlatego też, warto zapoznać się z biologią, preferencjami siedliskowymi oraz czynnikami wpływającymi na liczebność tego gatunku. Podczas wykładu Pani Grażyna postara się wyjaśnić, w jaki sposób każda osoba będąca użytkownikiem jezior i rzek może przyczynić się do skutecznej ochrony gatunku w naszym najbliższym otoczeniu.

Wszystkich zainteresowanych tą tematyką serdecznie zapraszamy na wykład. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie uczestnictwa do dnia 20 kwietnia br. na adres e-mail: b.grabowska@pnbt.com.pl lub tel. 52 3355127. Ilość miejsc ograniczona.

Informujemy, iż podczas wykładu będzie prowadzona fotorelacja w celu informowania o wydarzeniu na stronie internetowej Parku oraz Facebooku. Wszystkich uczestników prosimy o zapoznanie się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzanie danych osobowych.

/BG/

 

Pliki do pobrania: