Bory Tucholskie

Park Narodowy Bory Tucholskie - Zapraszamy na wykład o zimorodku

Zapraszamy na wykład o zimorodku

Park Narodowy „Bory Tucholskie” po długiej przerwie ponownie  zaprasza na wykład z cyklu Czwartkowe spotkania z przyrodą. Odbędzie się on 24 września br. o godz. 18.00 w siedzibie Parku w Charzykowach (ul. Długa 33). Tym razem będziemy mieli okazję posłuchać Pani Grażyny Jaszewskiej, która przedstawi wykład pt. Zimorodek – królewski rybak żyjący w slumsach. Wyniki badań populacji lęgowej zimorodka w Zaborskim Parku Krajobrazowym.

Jak zapewnia prelegentka, fascynujące wrażenia wzrokowe, zaparty dech w piersiach to tylko część emocji, które towarzyszą człowiekowi przy pierwszym spotkaniu z zimorodkiem – najbarwniejszym ptakiem Polski. Korzystając z uroków spływu kajakowego rzeką Brdą, Zbrzycą lub Chociną możemy stać się obserwatorami prawdziwego cudu natury. Przy odrobinie szczęścia i zachowaniu ciszy dostrzeżemy zimorodka siedzącego na gałęzi lub lecącego jak ,,turkusowa strzała” tuż nad powierzchnią wody. Duża jeziorność oraz dobrze rozwinięta sieć rzeczna sprawia, że teren Borów Tucholskich jest miejscem szczególnie przyjaznym dla tego niezwykle barwnego ptaka. Dlatego też, warto zapoznać się z biologią, preferencjami siedliskowymi oraz czynnikami wpływającymi na liczebność tego gatunku. Podczas wykładu Pani Grażyna postara się wyjaśnić, w jaki sposób każda osoba będąca użytkownikiem jezior i rzek może przyczynić się do skutecznej ochrony gatunku w naszym najbliższym otoczeniu.

W związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem wprowadzone zostały następujące obostrzenia:
1. W wykładzie może uczestniczyć maksymalnie 30 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia pod numerem telefonu 52 3355127
2. W wykładzie mogą uczestniczyć wyłącznie osoby bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
3. Każda osoba wchodząca do budynku ma obowiązek zdezynfekować dłonie płynem dezynfekującym znajdującym się przy wejściu.
4. Każda osoba wchodząca do budynku i poruszająca się po częściach wspólnych budynku (korytarze, toalety) ma obowiązek zakrywania nosa i ust (np. maseczką, chustą).
5. Każda osoba wyrażająca chęć skorzystania z toalety musi zdezynfekować dłonie płynem dezynfekującym zarówno przed jak i po skorzystaniu z toalety.
6. Po zajęciu miejsc w sali konferencyjnej uczestnicy wykładu mogą zdjąć maseczki.

Informujemy, iż podczas wykładu będzie prowadzona fotorelacja w celu informowania o wydarzeniu na stronie internetowej Parku oraz Facebooku. Wszystkich uczestników prosimy o zapoznanie się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzanie danych osobowych.

/BG/

 

Pliki do pobrania: