Park Narodowy Bory Tucholskie

Wersja polska English version Deutsch
Biuletyn Informacji Publicznej
Fundusze Europejskie

Ptaki wędrowne a zmiany klimatu

 

Park Narodowy „Bory Tucholskie” serdecznie zaprasza na ostatni w tym roku wykład z cyklu Czwartkowe spotkania z przyrodą. Spotykamy się w czwartek 30 listopada br. o godz. 18.00 w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie (Chociński Młyn 5). Wykład pt. „Wpływ zmian klimatu na ptaki wędrowne” poprowadzi Pan prof. dr hab. Włodzimierz Meissner z Uniwersytetu Gdańskiego.

Podczas wykładu będzie można m.in. usłyszeć jak postępujący wzrost temperatur wpływa na ptaki wędrowne. Chociaż nie zawsze jest on taki, jak byśmy się tego spodziewali. Wszystkie informacje zostaną poparte wynikami badań jakie są prowadzone przez pracowników Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie uczestnictwa do dnia 29 listopada br. na adres e-mail: b.grabowska@pnbt.com.pl lub tel. 52 3355127. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

Dla uczestników wykładu przyjeżdzających z Chojnic Park Narodowy „Bory Tucholskie” zapewnia bezpłatny transport. Odjazd z przystanku przy sklepie Kaufland od strony ul. Obrońców Chojnic o godz. 17.15. Planowany powrót ok. godz. 20.30. Ilość miejsc w autokarze ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Informujemy, iż podczas wykładu będzie prowadzona fotorelacja w celu informowania o wydarzeniu na stronie internetowej Parku oraz Facebooku. Wszystkich uczestników prosimy o zapoznanie się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzanie danych osobowych.

/BG/

 

Pliki do pobrania: